Avansas Promosyon Kodu Şubat Alışverişlerini 30TL Ucuzlatır!

başarılı 100%

Kupon Detayları

avansas promosyon kodu subat 2015Avansas Promosyon Kodu Şubat Alışverişlerini 30TL Ucuzlatır!

İskoçya’da yaşayan Alexander Bain, 27 Kasım 1843 tarihinde ilk faks makinesi için patent başvurusunu gerçekleştirmiştir. O dönemde tasarlanan faks cihazı günümüzdekilerle hemen hemen aynı özellikleri taşımaktadır. Basit anlamda bir belgenin siyah ve beyaz kısımlarının tespit edilerek başka bir yere iletilmesi ilkesiyle çalışmaktaydı. O dönemlerde iletken bir maddeden oluşturulan bir plakada, elektriksel olarak bir harita işlemi için sarkaçların kullanılması önerilmiş ancak bu fikir hiçbir zaman kabul görmemiştir. 1848 yılında da faks makinesinin daha gelişmiş bir versiyonu için patent başvurusunda bulunulmuştur. Bu başvuruyu dönemin İngiliz fizikçilerinden biri gerçekleştirmiştir. Aynı ülkedeki bir fuarda da ilk belge iletimini gerçekleştirmiştir.

Ancak bu çabalar o dönemde ticari açıdan yetersiz kalmıştır ve faks makinesi yaygınlaşmamıştır. Ticari alanda da başarıyı yakalayan ilk faks makinesinin icadını İtalyan mucitler gerçekleştirmiştir. Bu faks makinesi oluşturulurken daha önceki cihazlar harmanlanmıştır. Daha önceki makinelerin en iyi özelliklerini alarak tek bir cihazda toplayan mucitler ticari sektörde de kabul görmüştür. Pantelgraf adı verilen bu cihaz on yıllık bir sürede icat edilmiş ve 1861 yılında da Fransız hükümeti tarafından kullanılmaya başlanmıştır.

Faks makinesi bu yıllarda her ne kadar beklenen etkiyi sağlasa da telgraf sisteminin korunması amaçlandığından yaygınlaşması engellenmiştir. Üstelik sonrasında çıkan savaşlar sebebiyle bu faks hatlarının büyük bir hasar görmesi ile faks makineleri bir süreliğine ortalardan kaybolmuştu.  Daha sonra 20 yy.da faks makineleri geri döndü. Telefonun da icadıyla telgraf sisteminin kaybolmasıyla faks makinelerinin yaygınlığı arttı.

Artık günümüzde de ofisler için adeta vazgeçilmez cihazlardan olmaktadır. Tüm firmalar ve hükümetler arasındaki yazışmalar faks yoluyla olmaktadır. Kişiler online alışveriş sitelerinden diğer teknolojik ürünlerde olduğu gibi faks makinelerini de satın alabilmektedir. Çok sayıdaki faks makinesi arasından en uygun olanını seçebilirler. Bununla beraber tüm ofis ihtiyaçları için avansas promosyon kodu kullanabilirsiniz. Böylece sizler de ek indirimler alırsınız.

Burada sizlere sunduğumuz avansas promosyon kodu Şubat ayında yapacağınız 150TL ya da üstü tüm alışverişleri 15TL ucuzlatmakta! Bu indirimin alınması için kodun sepet sayfasına yapıştırılması gerekmektedir.

Diğer avansas promosyon kodu indirim ve kampanyalarını aşağıdaki linkimizden takip edebilirsiniz:

http://eindirimkuponu.com/indirim-kupon-kodu/avansas/

Herkese keyifli alışverişler!

 

Güncel Avansas indirim kuponu ve fırsatları için TIKLAYINIZ.